Ara
``Ağır ağır ölür yolculuğa çıkmayanlar, okumayanlar, müzik dinlemeyenler, gönlünde incelik barındırmayanlar…” Pablo Neruda

Yıllardır seyahat ediyoruz; gezmeyi, keşfetmeyi ve paylaşmayı seviyoruz. Günümüzde paylaşımların çoğu dost sohbetlerinin ötesinde yapılıyor. Biz de sohbetlerin ötesine geçerek daha kalıcı olmak adına yazı yolunu seçtik; gezi belleğimizi taze tutuyoruz, bu yolla dostlara her yerden ulaşabiliyoruz.

Seyahat prensiplerimizden vazgeçmeden gezmeyi bir keşif ve keyif haline getirerek bizim yaklaşımımıza sahip olan kişilerle turlarımızı paylaşmayı, yolculuk süreçlerimizi birlikte yaşamayı diliyoruz.

Yeter ki, tatlar ve izler hafızalarımızdan silinmesin…

Gülgün Görsem

1986 yılında başlayan turizm serüvenimin son yirmi yılını, Avrupa’nın en büyük kültür turizm operatörü olan Studiosus Reisen ve Marco Polo’nun önce rehberliğini daha sonra da acentalığını yaparak geçirdim. Seyahatin sadece gezmek-görmek değil, onun çok ötesinde kültürler arasında köprü kurmak olduğunu öğrendim. Ülkemizdeki kültür turizminin çöküşünden sonra güzel yurdumuzu daha çok gezmeye ve deneyimlerimizi daha yoğun bir şekilde paylaşmaya karar verdim.

Mehmet Görsem

2012’de kurumsal çalışma hayatını bırakmaya karar verdim. Gençliğimden beri tutkum olan motosiklet gezilerine, daha sonra bir o kadar keyif aldığım fotoğraf merakım eklendi. Çalışma hayatım boyunca ne kadar çok şeyi ihmal ettiğimi fark ettim… Sanırım o çarkın dişlilerine bir şekilde kapılıyoruz ister istemez. Gezdikçe, tanıdıkça, gördükçe farkındalıklarım arttı, önceliklerim değişti. İstendiğinde, başka bir hayat mümkün! Su, yolunu bulur daima, önemli olan ardında bıraktığı izler ve tatlar.